KTO SME?

MÁME VŠETKO PRE VAŠE PODLAHY!

 

Stonhard je absolútnym lídrom v oblasti výroby a inštalácie podláh. Naše liate bezpšpárové podlahy sú navrhnuté pre priemyselné aj komerčné trhy, vyznačujú sa dlhou životnosťou, jednoduchou údržbou a čistením. Rovnaký výkon môžete očakávať od našich riešení pre steny a obkladových systémov. 

Podlahy sú vďaka bezpšpárovému prevedeniu spoľahlivým riešením pre výrobné prostredie s vysokým zaťažením podlahy a vďaka inovatívnemu dizajnu sú zároveň ideálne pre komerčné prostredie. Systémy na báze epoxidu, uretánu a metakrylovej živice ponúkajú širokú škálu možností pre všetky trhy a spôsoby použitia. 

 

NIE SME AKO INÉ SPOLOČNOSTI VYRÁBAJÚCE PODLAHY

Spolupracujeme s vami od začiatku projektu až po jeho ukončenie, od špecifikácií a plánovania projektu až po konečné úpravy. Oblastní manažéri, projektoví inžinieri, stavební inžinieri, dizajnéri, stavebné manažérske tímy pracujú s vami a pre vás. Máme 95-ročnú históriu v oblasti podlahových systémov a ich inštalácie. 

Stonhard, so sídlom v Maple Shade v New Jersey, vyrába a inštaluje svoje produkty po celom svete. Spoločnosť je držiteľom certifikátu ISO-9001. Stonhard patrí pod spoločnosť The Stonhard Group.FAQ

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY.

Ktorý podlahový systém je pre mňa najvhodnejší?

Správna voľba podlahové systémy závisí od prostredia, v ktorom bude inštalovaná a požadovaných vlastností. Naši konzultanti sú špeciálne vyškolení, aby dokázali identifikovať vaše špecifické potreby a požiadavky a to od efektívnosti nákladov, trvácnosti, bezpečnostných štandardov a celkového výkonu. Stonhard vám poskytne vhodné riešenie podlahy pre všetky vaše potreby. 

 


Vyrábate svoje produkty?

V spoločnosti Stonhard nielenže vyrábame vlastné produkty, ale zároveň vyrábame aj materiály. Tým, že syntetizujeme naše vlasné polymerové systémy, dokážme starostlivo kontrolovať a prispôsobovať vlastnosti každého produktu tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám našich zákazníkov. Tento integrovaný prístup nám dáva výhodu v kvalite a technológii, ktorej nám nemôže nikto konkurovať. Vyvinuli sme stovky kombinácií živíc a tvrdidiel, ktoré majú jedinečné vlastnosti. 

 


Kto inštaluje produkty?

Príprava podkladu a inštalácia podlahy sú najdôležitejšími krokmi. S našimi viac ako 300 manažérmi a špeciálne vyškolenou skupinou, Stonhard dokáže rýchlo reagovať na akúkoľvek zákazku, či veľkú alebo malú. Nech sa nachádzate kdekoľvek na svete, všetky inštalácie sú vykonané pod vedením našich oblastných inžinierov, supervízorov a projektových manažérov. 

 


Aké metódy používate na testovanie produktov?

Stonhard vykonáva testovacie procesy pod dohľadom American Society for Testing and Materials (ASTM). ASTM je medzinárodná, technická, vzdelávacia organizácia, ktorá sa zaoberá testovaním a metódami testovania. Na testovanie použijeme vzorku podlahy, ktorú potom testujeme v našom najmodernejšom skúšobnom laboratóriu. 

 


To, čo si kúpim skutočne aj dostanem?

Chceme si byť istý, že produkt, ktorý si kúpite, bude skutočne aj ten, ktorý vám bude inštalovaný. Všetky produkty sú nami vyrobené, odvážené, zabalené a to s použitím najnovších technológií. Ak sa rozhodnete pre podlahové systémy akejkoľvek značky, vždy si skontrolujte informácie o pokrytí, použitých množstvách a pod. Uistite sa, že ak si kúpite 1/4 podlahy, skutočne aj dostanete 1/4 podlahy! Ak ste si neni istý, či ste dostali presne to, za čo ste zaplatili, požiadajte o vzorku, aby ste mohli vidieť konečnú hrúbku. 

 


Vyžaduje inštalácia podlahy zatvorenie prevádzky?

Inštalácia novej podlahy je spojená s prerušením bežnej prevádzky. So Stonhard však nemusíte mať žiadne obavy, vždy pracujeme v súlade s vašim harmonogramom. Inštaláciu podlahy môžeme naplánovať počas odstávok - v noci, cez víkendy alebo sviatky. Nie je potrebné odstrániť žiadne fixné zariadenia a vybavenie. Väčšina podlahových systémov Stonhard sa vyznačuje rýchlym vytvrdnutím, čo umožňuje rýchle obnovenie prevádzky s minimálnymi časovými prestojmi.


Sú produkty Stonhard bezpečné?

S produktami od spoločnosti Stonhard sa nemusíte obávať o bezpečnosť prostredia vo vašej prevádzke. Špecializujeme sa na systémy s vysokým obsahom pevných látok, vďaka čomu nedochádza pri inštalácii k výparom toxických látok a horľavín. Naši pracovníci sú certifikovaní a prísne dodržiavajú všetky bezpečnostné postupy. Navyše všetky produkty Stonhard obsahujú podrobné inštrukcie, bezpečnostné listy a jasné označenia na obaloch.  

 


Môžete nám pomôcť s certifikáciou LEED?

Môžeme vám ponúknuť inovatívne produkty, ktoré vám pomôžu dosiahnuť certifikát LEED v kategórii "Materials & Resources" ako aj v kategórii "Indoor Environmental Quality”. Pozrite si našu stránku ohľadom LEED certifikátov, kde nájdete viac informácií.

 


Čo pre vás znamená trvalo udržateľný rozvoj?

Udržateľný rozvoj nie je pre Stonhard nový a vždy bol veľmi dôležitým konceptom. Stonhard od roku 2005 zabránil prostredníctvom recyklácie, aby sa 92,7% všetkých vrátených, použitých a vyradených materiálov alebo výrobkov dostalo do odpadu. Naše inovatívne balenie zabraňuje tomu, aby viac ako 4,8 miliónov litrov nádob a plechoviek bolo každoročne uskladnených na skládkach. Pozrite si našu stránku Udržateľné riešenia, kde nájdete podrobnejšie informácie o našej zodpovednosti k životnému prostrediu. 

 


Kde môžem získať referencie?

Referencie od našich zákazníkov vám môžu uľahčiť rozhodovanie pri výbere podlahových systémov. V spoločnosti Stonhard vám radi poskytneme referencie z konkrétneho priemyselného odvetvia. Máme za sebou desiatky tisíc inštalácií v priemyselných aj komerčných prevádzkach. Radi vám ukážeme naše práce. 

 


Poskytujete na vaše produkty a inštalácie záruku?

V spoločnosti Stonhard vám poskytneme písomnú záruku na materiály a spracovanie. Ale tou najlepšou zárukou pre vás je skutočnosť, že pôsobíme na trhu viac ako 95 rokov a máme tisícky a tisícky spokojných zákazníkov. 

 


Poskytujete popredajné služby?

V nepravdepodobnom prípade, že by došlo k akémukoľvek poškodeniu podlahy, môžete sa vždy spoľahnúť na oblastného manažéra, ktorý vám pomôže v akejkoľvek situácii. Podlahový systém vyrábame, formulujeme, inštalujeme a berieme na seba plnú zodpovednosť za naše produkty a služby.


Čo sú živicové podlahy?

Živica je typ podlahy, ktorá je vyrobená z rôznych chemických zložiek, ako je epoxid, uretán alebo metylmetakrylát (MMA). Ide o viaczložkové systémy pozastávajúce zo živice a tvrdidla, ktoré sa pred inštaláciou zmiešajú priamo na mieste. Chemická reakcia medzi týmito zložkami spôsobí stuhnutie zmesi. Živicové podlahy sú obľúbené v komerčných a priemyselných priestoroch, pretože sú bezšpárové, vďaka čomu sa vyznačujú trvácnosťou a ľahkou údržbou. Živicové podlahy sú trvácne a môžu byť naformulované tak, aby spĺňali špecifické kritéria, vrátane odolnosti voči chemikáliam, nárazu, škvrnám a vode. Na dosiahnutie požadovaného vzhľadu alebo dizajnu je možné pridať agregáty, pigmenty, dekoračné chipsy alebo vločky. 

 


Čo je epoxidová podlaha a prečo je vhodná pre komerčné /priemyselné použitie?

Epoxidové podlahy sú vyrobené z dvoch hlavných komponentov - živica a tvrdidlá. Živica a tvrdidlo sa zmiešajú, čím sa vytvorí materiál, ktorý je tvrdý, dlhotrvajúci a veľmi dobre sa spája s rôznymi substrátmi. Naše  epoxidové podlahy sú ideálne pre náročné prosredia, kde je nevyhnutná odolnosť voči chemikáliam, vysoká životnosť, jednoduché čistenie a údržba.

 


Aké sú príčiny poškodenia epoxidových podláh?

Extrémne teploty, pohyb podkladu, poškodenie nárazom, chemické poškodenie a nepretržitá prevádzka môžu spôsobiť poškodenie epoxidových podláh. Aby ste tomuto zabránili, manažéri Stonhard skontrolujú vaše priestory a určia konkrétne chémie, konfigurácie a systémy, aby podlaha vydržala čo najdlhšie. Odporúčania Stonhard vychádzajú z 95 ročných skúseností a inovácií v oblasti podlahových systémov.   

 


Aké dizajnové možnosti ponúkajú liate podlahy?

Bezšpárové podlahy ponúkajú nekonečné možnosti dizajnu - široká škála farieb, povrchových úprav, textúr a vzorov. Vlastné logo alebo zložité dizajnové vzory, s ktorými môžete dosiahnuť presne to, čo si prajete. Možnosti sú nekonečné! Získajte viac informácií o bezšpárových podlahách.

 


Prečo sú uretánové podlahy lepším riešením pre potravinársky priemysel?

Uretánové podlahy majú podobné výhody ako epoxidové podlahy, ale sú oveľa odolnejšie voči organickým kyselinám, čo je veľkom výhodou práve v potravinárskom priemysle. Poskytujú tiež vynikajúcu odolnosť voči chemikáliam. Navyše uretánová podlaha Stonhard má vysokú odolnosť voči tepelnému šoku a tepelným cyklom. Získajte viac informácií o podlahách v potravinárskom priemysle.

 


Aké sú najlepšie podlahy pre komerčné priestory s vysokou prevádzkou?

Stonhard má množstvo riešení pre komerčné prostredia s vysokou prevádzkou . Od štadiónov až po maloobchodné priestory a pohostinstvá vyberieme pre vás bezšpárový podlahový systém, ktorý splní vaše požiadavky. Naše riešenia sú ideálne pre prostredia s vysokým zaťažením, pretože sa ľahšie udržiavajú a čistia v porovnaní s tradičnými podlahami. Navyše sú protišmykové, vodeodolné, odolné voči chemikáliam a vydržia oveľa dlhšie, takže nebudete musieť prerušiť prevádzku kvôli opravám. Získajte informácie o komerčných podlahách pre vysoké prevádzkové zaťaženie.

 


Aké sú výhody antimikrobiálnych podláh v zdravotníckych zariadeniach?

Podlahy Stonhard sú prirodzene bakteriostatické a fungistatické, čo je hlavnou prioritou v zdravotníckych zariadeniach. Narozdiel od klasických podlahových krytín nemajú švy, zvary ani škáry, v ktorých sa usadzujú a množia baktérie. Naše bezšvové podlahy sa navyše vyznačujú jednoduchou údržbou a čistením. Viac informácií o antimikrobiálnych podlahách nájdete tu.

 


Ako čistiť epoxidové podlahy?

Všetky epoxidové podlahy Stonhard sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko čistiť. Väčšinu podláh možno čistiť. Stonhard vám poskytne informácie pre váš konkrétny podlahový systém. Okrem toho ponúkame bezpečné ľahko použiteľné čistiace prostriedky pod značkou Stonkleen. Stonkleen predstavuje špecifické výrobky pre špecifické prostredie, ktoré odstraňujú stopy po pneumatikách a betainové škvrny. Navštívte www.stonkleen.com.

 MATERIALY

NAŠE PODLAHY POUŽÍVAJÚ EPOXID, URETÁN A MMA A PONÚKAJÚ RIEŠENIE DO KAŽDÉHO PROSTREDIA.

Epoxidové podlahy

Epoxidové podlahy sa vyrábajú z dvoch základných komponentov - živice a tvrdidlá. Živica a tvrdidlo sa zmiešajú, čím sa vytvorí materiál, ktorý je tvrdý, dlhotrvajúci a veľmi dobre sa spája s rôznymi substrátmi. Epoxidové podlahy majú vynikajúcu odolnosť voči chemikáliam a sú ideálne aj pre tie  najnáročnejšie prostredia. 

 


Uretánové podlahy

Uretánové podlahy (známe i ako polyuretánové podlahy alebo PU) sú živicové podlahy, ktoré sa často používajú v oblasti priemyslu. Uretánové podlahy sa vyznačujú odolnosťou voči tepelnému šoku, tepelnému cyklu a organickou odolnosťou. 

 


Podlahy z metylmetakrylátu (MMA)

MMA podlaha je dvojzložkový polymérový systém vhodný pre komerčné i priemyselné prostredie. Podlahy sú odolné voči chemikáliam, škvrnám a opotrebovaniu. Podlahové systémy MMA sú obzvlášť vhodné pre projekty, kde je potrebná rýchla inštalácia a rýchle vytvrdnutie materiálu. V mnohých prípadoch môže byť inštalácia podlahy uskutočnená doslova za noc. 

 CERTIFIKATY

Certifikáty spoločnosti Stonhard

 • US Green Building Council Member for Certs Page.jpg

  U.S Green Building Council

  Stonhard sa už niekoľko desaťročí zaväzuje k udržateľnému rozvoju prostredníctvom implementácie inovatívnych obalov, výrobkov a postupov. Sme hrdými členmi U.S. Green Building Council.

  Čítať viac
 • HACCP International Food Safety Certification for Certs Page.jpg

  HACCP International Food Safety Certification Programme

  HACCP - Certifikácia systému manažmentu bezpečnosti potravín Stonhad je držiteľom medzinárodného certifikátu HACCP (Systém analýzy rizika a stanovenia kritických kontrolných bodov), ktorý sa týka šiestich výrobkov používaných v potravinárskom priemysle. Zaväzujeme sa k poskytovaniu bezpečných výrobkov pre priemysel.

  Čítať viac
 • HPDC for Cert Page.jpg

  Health Product Declarations Collaborative

  Ako člen Manufacturer Advisory Panel v spolupráci s organizáciou HPD patríme medzi prvých výrobcov živicových podláh zavádzajúcich systémy transparentnosti vo svojej činnosti.

  Čítať viac

VIDEA

 • Inštalácia STONCLAD UT

  Inštalácia STONCLAD UT

  Zistite viac o inštalácii podlahových systémov Stonhard.

 • Inštalácia STONSHIELD URI

  Inštalácia STONSHIELD URI

  Pozrite si inštaláciu podlahového systému Stonshield URI na báze uretánu v komerčnej kuchyni.

 • Podlaha pre každý trh

  Podlaha pre každý trh

  Stonhard má tú správnu podlahu pre každé prostredie, či už komerčné alebo priemyselné.

 • Inštalácia STONPATH

  Inštalácia STONPATH

  Poďte sa s nami pozrieť na vonkajšiu inštaláciu. Stonpath: Nie je to tehla ani kameň! Je to oveľa lepšie!

 • Sme skupina STONHARD

  Sme skupina STONHARD

  Sme iní a a to celosvetovo.

 • Hladké riešenie

  Hladké riešenie

  Naše podlahové systémy sú atraktívne a vyznačujú sa dlhou životnosťou či už sú inštalované v koridoroch alebo vo veľkých priestoroch.

 • Podlahy pre potravinársky priemysel

  Podlahy pre potravinársky priemysel

  Prečo sú uretanové maltové podlahy najlepšie pre potravinársky priemysel? Zistite tu!


VELTRHY

NA CESTE - NAJDITE NÁS, KDE VYSTAVUJEME


NOVINKY

ODPOVEDE NA NAJNOVŠIE NOVINKY V PRIEMYSLE

 • blog-button.jpg

  What floors are best for winery production areas?

  September 14, 2017

  Winery production areas face harsh conditions that are challenging for its floors. It's important to have the right flooring system to withstand constant forklift traffic, organic acids, caustic chemicals, and thermal shock and cycling. In this blog post we discuss the best floors for these conditions within a winery.

  Čítať viac
 • PRESS-RELEASE-button.jpg

  The Stonhard Group Joins Wine Industry Network (WIN), Top Business Resource for the Wine Industry

  August 18, 2017

  The Stonhard Group announces its membership with Wine Industry Network (WIN).

  Čítať viac
 • PRESS-RELEASE-button.jpg

  Stonhard Announces Stondeck: High Performance, Seamless Traffic Coating Systems for Parking and Pedestrian Structures

  June 29, 2017

  Stonhard announces Stondeck, a urethane decking system with four formulations for high-traffic structures including interior and exterior parking decks and garages as well as pedestrian bridges and walkways.

  Čítať viac
 • blog-button.jpg

  The Stonhard Group interviewed at Interphex 2017 - Capabilities and market specialties for Pharma and beyond

  April 20, 2017

  In an interview at Interphex 2017 in New York City, Caitlin Kourtis, Architectural Design Representative for The Stonhard Group, discusses the company's flooring brands, capabilities, and market specialties.

  Čítať viac
 • Stonhard White Paper.jpg

  A Warm Welcome Begins on the Floor

  January 09, 2017

  In a white paper from The McMorrow Reports for Facilities Management, The Stonhard Group's four brands of flooring, Liquid Elements, Stonhard, Expanko, and Fritztile, are explored to detail how cutting-edge technology is being used to produce both decorative and high-performing floors for the hospitality market.

  Čítať viac
 • blog-button.jpg

  How to Prepare Concrete for Epoxy or Urethane Coating

  December 14, 2016

  Before epoxy and urethane coating is applied, floors need to be prepared properly. Learn the three necessary steps in flooring preparation.

  Čítať viac
 • blog-button.jpg

  Epoxy & Urethane Flooring Installation 101

  November 07, 2016

  Installing epoxy and urethane flooring systems takes proper experience and knowledge. Learn more about the basics of epoxy and urethane flooring installation.

  Čítať viac
 • verge-button.jpg (1)

  Verge, Issue 14

  October 11, 2016

  Verge is The Stonhard Group's newsletter for the architectural community. In this issue, learn about our seamless solutions for outdoor spaces, upcoming events, and a new collection from our Fritztile brand.

  Čítať viac
 • blog-button.jpg

  How Your Flooring Choice Can Help with LEED Certification

  August 10, 2016

  Your flooring choice can help you earn LEED credits. Learn the five factors and how to choose the right product.

  Čítať viac
 • blog-button.jpg

  What Flooring is Best for High-Traffic Commercial Kitchens?

  July 18, 2016

  Building or repairing a commercial kitchen? You need a floor that can stand up to the high-traffic conditions and other demands of a busy food service environment. You also need a floor that will be easy to clean, slip resistant, and long lasting. Our technical expert offers solutions.

  Čítať viac
 • PULSE-button.jpg

  Pulse, Issue 9

  July 05, 2016

  Pulse is The Stonhard Group's newsletter for the healthcare industry. In this issue learn about weldless flooring solutions for operating rooms and other healthcare applications as well as news about an innovative product that has the look and feel of wood.

  Čítať viac
 • blog-button.jpg

  Considering Seamless Floors?

  June 20, 2016

  Have you considered seamless flooring for your industrial or commercial space? It’s an important decision. Choosing a floor that does not support the conditions of your workplace can result in many problems. Hear from our technical expert on how to make the best decision for your environment.

  Čítať viac
 • morsel-button.jpg

  Morsel, Issue 6

  May 20, 2016

  Morsel is Stonhard's newsletter for the food & beverage industry. In this issue learn about seamless floor and wall solutions for dairies, news on Anheuser-Busch and Coca-Cola and information on upcoming industry events.

  Čítať viac
 • blog-button.jpg

  Polymer Grouts: Why Choose an Epoxy Grout or Urethane Grout Over Cementitious?

  May 03, 2016

  Our technical expert explains the advantages of polymer grouts over cementitious grouts.

  Čítať viac
 • PRESS-RELEASE-button.jpg

  The Stonhard Group, Leading Seamless Floor Manufacturer & Installer, Publishes HPDs to Deepen Commitment to Sustainability & Transparency

  April 29, 2016

  Stonhard and Liquid Elements brands announce their commitment to sustainability and transparency by offering HPDs (Health Product Declarations) for products under The Stonhard Group brands.

  Čítať viac
 • MODE-button.jpg

  MODE, Issue 1

  March 13, 2016

  Introducing MODE, The Stonhard Group's newsletter for the hospitality industry. In this first issue learn about our four brands of flooring, our affiliation with Hilton Worldwide, Ovolo Hotel's stunning portico driveway and information on upcoming events.

  Čítať viac

POSLANIE

mission-page-merged-image-2.png

NAŠA MISIA.

Spoločnosť Stonhard sa zaviazala vyrábať a inštalovať kvalitné bezšpárové podlahy, ktoré chránia a zlepšujú priemyselné a komerčné prostredie. Udržiavame si vedúcu pozíciu na trhu vďaka všetkým, ktorí stoja za názvom Stonhard a ktorí veria v myšlienku, že úspech stojí na ľuďoch.


PRIPADOVE STUDIE

MÁME ZA SEBOU VEĽKÉ PRÍBEHY

Hľadajte podľa trhu a produktu a zistite, ako Stonhard pomohol spoločnostiam po celom svete vyriešiť ich problémy.

ALEBO • VYBERTE SI TEN SPRÁVNY PRODUKT


 • KONTAKTUJTE NÁS

  Napíšte nám: gherdics@stonhard.com 

                 ALEBO

  zavolajte: +421 915 155 556

 • urethane floors.JPG